Şifreyi kırana 250 bin dolar ödül - Haberler Webmaster bilgi bankası, knowledge base Webmaster Araçları

AnaSayfa > Haberler > Şifreyi kırana 250 bin dolar ödül
Kategori: Haberler
Gönderen: Admin
Tarih: 2010-06-11
Puan: 10   Puan:10 | Katılımcı:1 | Katılımcı : 1
Okunma: 4766
  
 
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan

İsrailli bir dosya şifreleme şirketi, hackerlara meydan okumaya devam ediyor.

Gold Lock adlı şirket, Ekim ayında şifreleme teknolojisini kırabilene 100 bin dolar ödül vaat etmişti. Şirket, tüm şifre kırma işlemlerinin başarısız olması üzerine ödülü 250 bin dolara yükselttiğini ve şifreyi kırabileni şirkette işe alacağını duyurmuştu. Şirketten yapılan açıklamaya göre ise şifre hala kırılamadı.
Şirketin internet sitesinde Ekim 2009`da yapılan duyuruda, şirket tarafından şifrelenen bir cep telefonu aramasının şifresini kırana ödül vaat edilmişti. Şirket, Kasım ayında bu ödülü 250 bin dolara çıkardı ve ayrıca şifreyi kıranın şirkette işe alınacağını duyurdu.
Gold Lock CEO`su Noam Copel, bugüne kadar binlerce kişinin şifreyi kırmayı denediğini; ancak başarısız olduklarını belirtti. Copel, ödülü artırılan "yarışmanın" Ocak ayı sonunda sona ereceğini kaydetti. Copel, cep telefonu ile yapılan aramaları çoklu şifreleme sistemi kullanarak şifrelediklerini ve altı yıldır hiç başarısız olmadıklarını kaydetti. Şirket CEO`su, teknolojilerinin yıllardır hükümetler, kamu ve özel sektördeki kurumlar tarafından kullanıldığını aktardı.

Kaynak: ZamanYorumlar
Henüz Kimse Yorum Yapmamış, ilk yorumu siz ekleyin!
Yorum Ekleme Aparatı
Yorum Eklemek için lütfen sol menuden giris yapınız..
Toplam 0 yorum listelendi.