Yahoo Karar Değiştirdi: Microsoft bizi almalı - internet ve teknolojiler Webmaster bilgi bankası, knowledge base Webmaster Araçları

AnaSayfa > internet ve teknolojiler > Yahoo Karar Değiştirdi: Microsoft bizi almalı
Kategori: internet ve teknolojiler
Gönderen: Admin
Tarih: 2008-12-03
Puan: 0   Puan:0 | Katılımcı:0 | Katılımcı : 0
Okunma: 4519
  
 
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan

Amerikan internet grubu Yahoo’nun Başkanı Jery Yang, firmalarının, dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft tarafından satın alınması gerektiğini söyledi.

ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen Web 2.0 zirvesine katılan Yang, burada verdiği bir demeçte, bu yılın başında Microsoft’un satın alma önerilerinin reddedilmesine rağmen, Microsoft’un Yahoo’yu alması gerektiğini söyledi.

Yang,”Şu anda, Microsoft için en iyi şeyin Yahoo’yu almak olacağını söyleyebilirim. Bunu biz de istiyoruz” diye konuştu.

Uygun bir fiyat verilmesi durumunda masaya oturmaya hazır olduklarını söyleyen Yang, önerinin daha önce reddedilmesiyle ilgili olarak da “O zaman doğru şeyi yaptığımızı düşünüyorduk. Olayın böyle sonuçlanmasında her iki tarafın da suçu var” diye konuştu.

Yahoo, Microsoft’un geçen şubatta 44 milyar dolarlık satın alma önerisiyle başlayan ve nisanda 47 milyar dolara yükseltilen tamamen veya kısmen satın alma tekliflerini kesin bir şekilde reddetmişti.

Microsoft iki kez yaptığı satın alma önerisinin reddedilmesinin ardından, firmayı almayı düşünmediğini çeşitli ortamlarda dile getirmişti.
Yorumlar
Henüz Kimse Yorum Yapmamış, ilk yorumu siz ekleyin!
Yorum Ekleme Aparatı
Yorum Eklemek için lütfen sol menuden giris yapınız..
Toplam 0 yorum listelendi.