Oyunlar için adsense yakında - internet ve teknolojiler Webmaster bilgi bankası, knowledge base Webmaster Araçları

AnaSayfa > internet ve teknolojiler > Oyunlar için adsense yakında
Kategori: internet ve teknolojiler
Gönderen: Admin
Tarih: 2008-12-03
Puan: 0   Puan:0 | Katılımcı:0 | Katılımcı : 0
Okunma: 4421
  
 
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan

Inside AdSense blogunda dün yapılan duyuruyla flash tabanlı oyunlara AdSense reklamları yerleştirilebilmesi için çalışmaların tamamlandığı bildirilmiş. Bu çalışmalar belli seviyeye gelmiş ve “AdSense for Games” hizmeti beta testleri için kullanıcılara sunulmuş.

Yine blogdaki duyuruya göre, dünyadaki internet kullanıcılarının %25i her hafta online oyun oynamaktaymış ve bu oran yaklaşık olarak 200 milyon kullanıcıya tekabül ediyormuş. AdSense for Games kullanıcıları oyunların içine metin, imaj veya video reklamları yerleştirebilecek ve bu şekilde gelir elde edebileceklermiş. Hatta bu reklamın oyunun tam olarak neresinde(oyun başında, seviye atlayınca, oyun bitince vs…) gözükeceğini de belirleyebileceklermiş.

Fakat bu hizmete dahil olabilmek şimdilik biraz zor çünkü hizmetin oturması, test edilmesi ve reklam verenlerin yayıncı ağına eklenmesi için geçen sürede beta kullanıcı olarak sisteme dahil olabilmek için bazı ön şartlar mevcut. Mesela sitenizin toplam trafiğinin en az %80i amerika veya ingiltereden olmalı ve günlük en az 500.000 oyun siteniz üzerinden oynanmalı. Bu şartı sağlayabilen kaç site var pek bilemiyorum ki blogdaki yazıya eklenen yorumlar da o yönde ancak şartlara bakılırsa beta değil alfa yayını filan yapıyor gibiler. Neyse, sizin siteniz şuradaki 6 şartı sağlıyorsa başvurunuzu yapıp sisteme dahil olabilirsiniz. Dilerseniz şuradan da tanıtım videosunu izleyebilir, örnek bir oyuna yerleştirilmiş AdSense reklamlarını görebilirsiniz.

Siteniz henüz bu şartları sağlayamıyor olabilir ancak ilerde elbet bu şartlar da gevşetilecektir. Online oyun üzerine kurulu siteniz varsa bu hizmetin takipçisi olmalısınız.
Yorumlar
Henüz Kimse Yorum Yapmamış, ilk yorumu siz ekleyin!
Yorum Ekleme Aparatı
Yorum Eklemek için lütfen sol menuden giris yapınız..
Toplam 0 yorum listelendi.